Skolām
Cik daudz mēs zinām par neredzīgo cilvēku pasauli?
Kā viņi uztver apkārtējo pasauli?
Kādas profesijas viņiem ir pieejamas?
Vai viņi redz sapņus?
Izglītība caur spēli formātā “edutaiment”
Interaktīvs atbalsts skolām iekļaujošās izglītības veicināšanai
Sapratne, cieņa, tolerance ir tās īpašības, ko ieaudzinām bērnos jau no dzimšanas. Tās nosaka, kāda būs mūsu sabiedrība nākotnē. Kā to iemācīt ? Jā, tas ir iespējams kopā ar mums!
TAVS APMEKLĒJUMS NODROŠINA DARBA VIETU NEREDZĪGAM CILVĒKAM
Bērni saņems atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, apmeklējot interaktīvas telpas, kur neredzīga gida pavadībā viņi ienirs absolūtās tumsas pasaulē. Pēc ekskursijas skolniekiem būs iespēja uzzināt vairāk par neredzīgo cilvēku ikdienu.
Izskaidrot bērnam redzes aprūpes nepieciešamību digitālajā laikmetā nav viegli, bet ir iespējams !
Galvenais - ir atrast pareizo pieeju.
Kā tas notiek? Grupas līdz 30 cilv. iet vienlaicīgi, sadalot 3 vai 4 grupās pa 8-10 cilv. Strādājam katru dienu priekš skolām.
Programmas apraksts
Ejot caur piecām pilnībā aptumšotām telpām neredzīga gida pavadībā, skolēni iejūtas neredzīga cilvēka situācijā un sāk iepazīt pasauli, pielietojot citas maņas.
Ejot no mājām uz muzeju, pa rosīgu ielu, pāri tiltam, kas ieved parkā, kafejnīcā, skolēni iepazīstas ar Latvijas kultūras vērtībām caur neredzīga cilvēka skatupunktu, kā arī aizdomājas par dizaina nozīmi cilvēka ikdienas dzīvē.
Skolēni sadzird dažādus mūzikas instrumentus un tautasdziesmas, populāru latviešu filmu fragmentus (“Mammu, es tevi mīlu!”, “Limuzīns Jāņa nakts krāsā”, “Emīla nedarbi”, “Nāves ēnā”, “Ūdens bumba resnajam runcim”), satausta un mēģina atpazīt latvju zīmes (“Jumis”, “Māra zīme”, “Zalktis”, “Saules zīme”, “Pērkons zīme”, kas izvietotas pa visu dzīvojamo istabu.
Noslēguma posmā skolēni saņem 3D kartiņas ar dažādiem Latvijas kultūras objektiem –“Rundāles pils”, “Brīvības piemineklis”, “Rīgas radio un televīzijas tornis”, “Rīgas svētā Pētera baznīca”, “Rīgas doms” un mēģina tos atpazīt ar taustes palīdzību jūtot kartiņas un dzirdot aprakstus par šiem objektiem.
Noslēgumā skolēniem ir iespēja pajautāt vēl dažādus viņu interesējošos jautājumus par neredzīga cilvēka ikdienu un to šķēršļiem, ja tādi vispār ir.
Kā notiek apmaksa izmantojot Latvijas skolas somas atbalstu?
Biļetes cena 18 EUR\cilv. daļēji vai pilnībā var tik nosegta ar valsts atbalstu.
Mēs izrakstam rēķinu skolai pēc apmeklējuma, ko tālāk skolai jāiesniedz savā pašvaldībā - tas ir par summu, ko nosedz Latvijas skola soma (no 2024.februarī - līdz 10 Eur\skol. vai pat līdz 18 Eur\skol). Rīgas pašvaldības skolām, mēs iesniedzam rēķinu eriga.lv portālā, tas uzreiz atvieglo procesu gan skolām, gan mums. Atlikušo summu var samaksāt uz vietas skaidrā naudā vai caur rēķinu.
Īpašs piedāvājums skolām:
Darba dienas: 18 EUR\cilv. un 19 EUR\brīvdienās
(Biļetes cena 18 EUR\cilv. daļēji vai pilnībā var tik nosegta ar valsts atbalstu)
- skolotāji vai pieaugušie iet bezmaksas